اخذ و صدور به چه معناست ؟

اخذ به معنی دریافت یا گرفتن است در مسائل حقوقی به معنای دریافت چیزی می گویند مثل اخذ گواهینامه یا اخذ پاسپورت یا هر چیز دیگر.
در شرکت ها مواردی که قابل اخد هستند اخذ کارت بازرگانی ،اخذ ایزو ،اخذ پلمپ دفاتر ،اخذ ارزش افزوده،اخذ مجوز و … .

صدور به معنای صادر کردن است.

اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مجوزی است که با دریافت آن چه شخص حقیقی و یا حقوقی باشد خواهد توانست واردات و صادرات کالا انجام دهد و همچنین علاوه بر این می تواند اقدام اظهار و ترخیص کالا از گمرک کند.
برای اخذ کارت بازرگانی حداقل سن 20 سال می باشد و حداقل مدرک دیپلم می باشد.

مزایا کارت بازرگانی

• امکان دریافت ویزا به صورت تجاری
• ترخصی کالا از گمرک
• عضویت در اتاق بازرگانی
• ثبت برند لاتین
• واردات و صادرات کالا به صورت بین المللی

 

اخذ مجوز

 

منظور از اخذ مجوز سند رسمی و قانونی است که از طرف مراجع ذی صلاح به جهت انجام موضوع فعالیت مشخصی صادر می گردد و برای هر موضع فعالیتی باید از مقامات قانونی باید از مقامات قانونی مربوط به آن موضع فعالیت مجوز اخذ نمود.

پس در صورتی که شرکت یا موسسه ای را که بخواهید ثبت کنید که موضوع فعالیت آن نیاز به اخذ مجوز دارد باید پیش از آن از مرجع مرتبط تقاضای مجوز یا جواز یا موافقت اصولی نمایید.

مجوز انواع متفاوتی دارد مانند جواز کسب و یا جواز تاسیس صنایع که هر کدام شرایط متفاوتی دارد جواز کسب را اتحادیه های مربوط به  صنوف شغلی مختلف صادر می کنند و جواز تاسیس برای واحد های تولیدی با متراژ بالا از سوی وزارت صنعت و معدن صادر می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که مجوز نه تنها برای اشخاص حقوقی که برای اشخاص حقیقی نیز ممکن است به صدور برسد مثل شخص حقیقی که می خواهد جهت فروش کالایی خاص در فروشگاه شروع به کار کند و پیش از آن باید از اتحادیه مربوط به شغلش مجوز اخذ کند.

اگر می خواهید جهت دریافت مجوز های فعالیت اقدام کنید و اطلاعات لازم در این باره ندارید شرکت ثبت رایزن آماده مشاوره به شماست با مشاوران و کارشناسان ما در شرکت ثبت رایزن در ارتباط باشید.

 

اخذ گواهینامه  ایزو 

 

اخذ و صدور ایزو باید از مراجع صدور معتبر و از طریق متولیان دارای مجوز رسمی صورت گیرد تا پاسخگویی کامل  وجود داشته باشد.

برای دریافت ایزو معتبر فقط کافی است فرم سفارش گواهینامه ایزو را کامل کنید تا صدور ایزو برای سازمان شما با رعایت الزامات و صدور گواهینامه iso  معتبر صورت پذیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایزو مقاله ایزو را مطالعه کنید.